| ccrank a întrebat:

pentru a deveni medic stomatolog ce facultate trebuie sa urmezi, iar liceul conteaza? cat de mult? funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea de medicina dentara(stomatologie). Nu conteaza profilul liceului absolvit cu diploma de bacalaureat, dar este bine sa urmezi un profil de biologie, asta ajuta putin. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facultate de stomatologie si liceul nu are treaba in asta doar sa termini cu o medie buna ca sa poti intra la facultate nu conteaza unde il faci.

| aisha01eu a răspuns:

Profilul la liceu nu prea conteaza ca in tara asta nu prea se mai face scoala. Ar fi bine insa pe la stiinte ale naturii. Admiterea la facultatea de medicina dentara se face la biologie si chimie, deci ar fi bine sa le inveti.

| purplebutterfly a răspuns:

Te referi la faptul ca ai putea face apoape orice liceu nu?
nu doar unul de renume.
Ei bine eu nu cred ca, conteaza foarte mult.
Trebuie sa mergi la chimie biologie si sa inveti ff bine. Nu treuie safie cel mai mare liceu din orasul tau bla bla bla...

Atata timp cat la liceu ai profesori care sunt buni si vei invatat bine de la ei nu conteaza. La urma urmei facultatea conteaa cel mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da casa inveti bine nu sa stai asa fara sa stii nimic