| Rox3tte a întrebat:

Ce facultateai ai alege, terminand un profil de stiinte ale naturii? Argumentati.
1. MANAGEMENT
2.PSIHOLOGIE
3.INGINERIE MEDICALA
4. PEDAGOGIE

Răspuns Câştigător
| MxR a răspuns:

La facultate la mine cei de la managemenent, finante si banci si af internationale fac cursuri comune. cam 3 cursuri comune din 6 sau 7. Sunt asemanatoare doar ca mai au unele seminarii si laboratoare specifice domeniului. Si cei de la Facebook si ai fac mate. dar se face la nivel mediu si doar un semestru

7 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Inginerie medicala

| Rox3tte explică (pentru SuneteDeChitara):

Imi e teama de matematica si fizica. Ptc sunt nitel mai umanista... sad

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Nu putem alege noi pentru tine, depinde si ce doresti de la viata.

| MxR a răspuns:

Nu conteaza. la facultate te ia mai de la 0, dar depinde. nu de la filo sa mergi la o facultate de mate sau de informatica. tu terminand bio-chimie ar fi indicat sa mergi pe inginerie medicala. dar depinde de ce iti place sa faci. pedagogia daca vei dori sa predai. psihologia e pentru suflet si daca vrei sa ajuti oamenii, iar managementul pentru a te face un sef bun. sa stii cum sa manageriezi o firma. totul de la management bazandu-se pe latura economica.

| Rox3tte explică (pentru MxR):

Insa la finante si banci sau afaceri internationale? Ce info ai putea sa-mi dai? Am pus o intrebare, da' niciun raspuns...

| MxR a răspuns (pentru MxR):

Si cei de la finante si cei de la afaceri internationale fac mate*
Mi-a modificat cuvintele acolo. Scuze

| Rox3tte explică (pentru MxR):

Am intrat la afaceri internationale momentan. Prima optiune, fiind finante si banci. :d

| MxR a răspuns (pentru Rox3tte):

La facultate la mine cei de la managemenent, finante si banci si af internationale fac cursuri comune. cam 3 cursuri comune din 6 sau 7. Sunt asemanatoare doar ca mai au unele seminarii si laboratoare specifice domeniului. Si cei de la Facebook si ai fac mate. dar se face la nivel mediu si doar un semestru