| shtephie a întrebat:

Ce facultati as putea urma, avand in vedere ca imi plac foarte mult lb. straine si geografia? Si ce as putea deveni mai departe?
funda

3 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Iti plac limbile straine? Unde? Pa daca iti plac limbile, cea mai potrivita meserie pentru tine este de cu.va.Cat despre geografie, daca ai auzit cumva, exista Muntele lui Venus...

| eu17 a răspuns:

Stalut. poti opta pentru o facultate de filologie, gen romana si o limba straina sau doua limbi straine. geografia o vei studia separat la alta facultate. De exemplu eu sunt la litere, romana-franceza. sau poti sa optezi pentru limbi moderne aplicate ( aici intra franceza, engleza, germana, germana o iei de la zero), sper ca ti-am fost de ajutor. o zi buna!

| Boocky a răspuns:

Turism! cel mai caracteristic pentru geogra si limbibig grin... sau la limbi straini.gen traducator.da nu aplici si geogra... Turism cred ca e cel mai ok