| ch0c0latemix a întrebat:

ce as putea deveni in urma unei facultati de matematica? multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Matematică și Informatică

Posibilități de încadrare:

Specialiști în domeniul bancar;
Asiguratori;
Analiști financiari;
Specialiști în domeniul managementului dezvoltării software;
Cercetători;
Statisticieni;
Specialiști în domeniul marketing-ului și în cercetarea de piață;
Programatori și web designeri;

Astept fundita tongue
Numai bine!

| ch0c0latemix explică (pentru anonim_4396):

Dar profesor de mate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ch0c0latemix):

Tinerii care doresc să devină profesori trebuie să dea admitere la un masterat didactic, unde vor primi o bursă echivalentă cu salariul unui debutant. Bursa va fi în valoare de 700 lei.

Adica trebuie sa te mai inscrii la master care cred ca dureaza vreo 2 ani, timp in care o sa castigi 700 lei pe luna, si abia dupa ce termini masterul, atunci poti aplica la un pot de profesor de matematica.