| Marrythenight a întrebat:

Ce facultati poti face aici, care sa iti de-a sansa apoi sa lucrezi in new york? adica, facultati care au diferite colaborari cu altele din new york.Cu cea din Iasi, de medicina, ai sanse sa pleci in new york? Dar din Cluj, Bucuresti? daca nu au colaborari cu new york-ul, in general, dupa ce faci medicina, poti profesa in America? Se echivaleaza studiile? Luminati-ma, pretty please.

3 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Direct cu new york nu cred ca are vreo facultate.Cu america au cele private in general.Nu trebuie sa studiezi un anumit domeniu. Daca esti perseverent si iti placea ce faci profitand de oportunitati poti ajunge in America.Depinde de conjuncturawinking

| TeckTonik997 a răspuns:

Ce intrebare stupida. Asa ai tu un fix sa mergi in orasul ala infernal? Eu prefer sa raman in Romanica decat sa merg in orasul ala groaznic, mereu aglomerat, plin de tot felul de straini si in care se petrec atat de multe infractionalitati.

| Marrythenight explică (pentru TeckTonik997):

Nu am niciun fix, era doar curiozitate happy eu abia sunt la liceu, nu imi pun acum problema sa plec happy Si in Romania sunt tot felul de idioti care fac diferite infractionalitati.Dar asa e, in America fiind o pupulatie mai mare, frecventa chestiilor astora este mai crescuta happy