| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati sunt bune in prezent?

Răspuns Câştigător
| enam2000 a răspuns:

Daca te referi la facultati bune in sensul acelora de viitor prin care iti vei gasi un job cat de cat usor, ar fi acestea in opinia mea: facultatea de marketing, comunicare si relatii publice. Un exemplu ar fi facultatea de arhivistica din cadrul Academiei de Politie avand in vedere numarul foarte mic de locuri disponibile raportat la cererea de pe piata.Ca sa intelegi de ce arhivistica iti dau aceasta problema: anual din multe alte facultati ies absolventi pe banda rulanta, in schimb de la arhivistica doar 20 anual pe langa 1000 sau mai mult de la geografie de exemplu (luand in calcul toate universitatile). Acum daca te refereai la facultati bune in sensul prestigiului cele mai indicate sunt cele de stat(chiar daca nu apuci loc la buget, tot aceeasi profesori iti predau) cum ar fi facultatile din cadrul Universitatii Bucuresti, ASE-ului(Academia de stiinte economice) Academia de politie, iar dintre cele particulare, facultatile din cadrul Universitatii Dimitrie Cantemir si Titulescu, NU SPIRU HARET. In incheiere orice facultate este buna daca tu perseverezi in timpul anilor de studiu, esti sarguincios, ambitios si ceea ce este mai important urmezi ceeea ce iti place. Poti deveni la fel de cunoscut facand pff jurnalismul sau ingineria genetica.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Relatii publice si stiinte ale comunicarii, marketing.

| LuS[z] a răspuns:

ASE buc jurnalism si drept tot buc

| andalu a răspuns:

Politehnica- fac de Automatica si Calculoare, fac de Medicina din Buc si Cluj, Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti.

| Seline a răspuns:

Universitatea Bucuresti: Jurnalism si Stiintele Comunicarii, Drept, Litere.
Facultatea de Medicina.

| want2bMajestic a răspuns:

Fac de medicina targu mures si bucuresti, jurnalism, finante banci smugsmugsmugoricum trebuie sa iesi din romania ca sa te "promovezi" eu asa o sa facwinking

| alexandrualind a răspuns:

Moise Nicoare Arad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te referi la facultati bune in sensul acelora de viitor prin care iti vei gasi un job cat de cat usor , ar fi acestea in opinia mea: facultatea de marketing, comunicare si relatii publice. Un exemplu ar fi facultatea de arhivistica din cadrul Academiei de Politie avand in vedere numarul foarte mic de locuri disponibile raportat la cererea de pe piata.Ca sa intelegi de ce arhivistica iti dau aceasta problema: anual din multe alte facultati ies absolventi pe banda rulanta, in schimb de la arhivistica doar 20 anual pe langa 1000 sau mai mult de la geografie de exemplu (luand in calcul toate universitatile). Acum daca te refereai la facultati bune in sensul prestigiului cele mai indicate sunt cele de stat(chiar daca nu apuci loc la buget, tot aceeasi profesori iti predau) cum ar fi facultatile din cadrul Universitatii Bucuresti, ASE-ului(Academia de stiinte economice) Academia de politie, iar dintre cele particulare, facultatile din cadrul Universitatii Dimitrie Cantemir si Titulescu, NU SPIRU HARET. In incheiere orice facultate este buna daca tu perseverezi in timpul anilor de studiu, esti sarguincios, ambitios si ceea ce este mai important urmezi ceeea ce iti place. Poti deveni la fel de cunoscut facand pff jurnalismul sau ingineria genetica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine stie mai multe informatii in legura cu facultatea de arhivistica din cadrul Academiei de Politie din Bucuresti? In ce domenii activeaza? Ce job mi se acorda dupa terminarea facultatii? Cu ce se mananca acest job? In ce domeniu? Cat mai multe informatii daca stiti, spuneti-mi si mie va rog frumos!

Alte răspunsuri