| Nevroza a întrebat:

Ce facultati sunt platite de stat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt locuri bugetate la toate facultatile de stat, doar la cele private nu sunt locuri bugetate.
De asemenea se acorda diferite burse pentru studentii cu rezultate bune, precum si burse sociale pentru anumite categorii de studenti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîte sa va mai dea bă nene statul ăsta ca numai are deunde, banii s au terminat de mult, se vorbeste pe la tv ca de anul viitor nu vor mai avea bani de pensii si salarii ca nu mai există forță de muncă in Romania, toti pleaca sa muncească in țări ca Anglia Germania care plătesc salarii mai mari decat ar cîstiga in țară.

| minrest a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, Cristi. Sunt bani pentru locurile de la buget, si vor fi todeauna. Copii harnici sa fie.

| Nevroza explică (pentru minrest):

Corect. Dar majoritatea pleaca in Anglia rolling on the floor

| minrest a răspuns (pentru Nevroza):

Si ce-i cu asta?

| Nevroza explică (pentru minrest):

Adevarul

| minrest a răspuns:

Toate din Universitatea Bucuresti, toate din Universitatea Politehnica Bucuresti, SNSPA, ASE, si toate echivalentele lor din orasele universitare, asa-numitele facultati de stat. Crema. Tu sa fii harnic sa inveti, ca sa intri la buget, facultatile bune sunt platite de Romania, iar bonus ai master, doctorat si scoala postdoctorala, platite de stat, deasemeni.