| RobbyE a întrebat:

Ce firma de recrutare din Brasov imi recomandati? Adecco, Manpower, Lugera & Makler, Barnett McCall Recruitment, Agentia Professional, Mondojobs, Trenkwalder sau Human Resource Consulting(HRC). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Am intrat si-am "peptanat" site-urile primelor doua companii : http://www.adecco.ro/
www.manpower.ro

Atata timp cat te "costa" doar un CV + scrisoare de intentie nu vad de ce-ti mai trebuie recomandari--- probabil ca si celalalte sunt companii internationale cu filiale in Ro. care functioneaza dupa acelasi principiu: selecteaza/trimit recrutierilor care se ocupa de postul vacant acele CV care corespund cerintelor postului.Agentiile astea actioneaza in numele unor clienti care apeleaza la servicii de consultanta si recrutare forta de munca( tu nu ai calitatea de client vis a vis de firma de recrutare!--- esti doar un aplicant care poate fi selectat sau nu in functie de cerintele clientului lor!)
Zic sa aplici la toate---Laulaury are dreptate cand spune:"una dintre ele tot o sa-ti gaseasca jobul potrivit"!
Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat