| khaori a întrebat:

Ce imi puteti spune despre PR Event Manager sau organizator de evenimente?

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ti-am raspuns prin mesajul pe care mi l-ai trimis. Sper ca am reusit sa te lamureschappy

| TheAce a răspuns:

...Daca vei mai avea nelamurir, ma gasestihappy. Poate cine stie, colaboram pe viitor la un eveniment sau o serie de evenimente.

| fazalunga a răspuns:

Trebuie sa te ocupi de organizarea evenimentului respectiv. de la decor pana la personal.

| khaori explică (pentru fazalunga):

Multumesc. Stii cumva daca trebuie o anumita facultate? Sau nu conteaza ce facultate faci?

| fazalunga a răspuns (pentru khaori):

In modd normal nu conteaza facultatea. exista insa cursuri care te pot ajuta. acest cursuri sunt tinute de diferiti traineri specializati.ca sa poti sa faci ce vrei tu trebuie sa stii sa...
· Sa gestionezi activitatea de planificare si organizare a unui eveniment
· Care sunt resursele necesare pentru organizarea unui eveniment ( in genul pe care-l vrei tu )
· Care sunt posibilele surse de finantare
· Cum sa atragi participanti pentru evenimentele de marketing
· Care sunt cele mai eficiente practici de comunicare in acest domeniu.