| Ginu a întrebat:

Ce inseamna a intra la buget?

Răspuns Câştigător
| AndreiRobert22 a răspuns:

Inseamna ca vei avea in buget oferit de STAT si nu vei mai plati taxele de scolarizare, trebuie sa ai medii foarte bune pentru a intra la buget si chiar si asa e destul de dificil (niciodata nu se gasesc locuri).

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! A intra la buget inseamna ca taxele studilor tale vor fi platite in procent de 100% de catre Stat, si tu vei beneficia de cursurile universitare gratuit! Meriti "a doua sansa"

| Loredana123 a răspuns:

Inseamna ca nu platesti taxa de scolarizare pe un semestru sau pe un an daca in primul semestru iei note bune te baga la buget si in al doilea semestru. Taxa la facultate e foarte mare de aceea toti se lupta sa intre la buget. Sper ca te.am ajutat.