| MariMaria103 a întrebat:

Ce inseamna Limba de Specializare A si B?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Adica prima limba, pe care o inveti foarte bine, la care ai cursuri mai multe, si a doua, pe care o inveti cat mai bine in mai putine cursuri. Dar tu ce credeai?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"A" este prima limba pe care optezi sa o studiezi si specializarea principala--- "B" este a doua limba pe care optezi sa studiezi si specializarea secundara.

| MariMaria103 explică:

Minrest, asta credeam ca inseamna, dar preferam sa cred ca nu e asa, pentru ca limba pe care vreau eu sa ma specializez nu se face decat ca specializare B.

| minrest a răspuns (pentru MariMaria103):

Draga Maria, nu este asa de rau cum pare. Daca faci engleza ca prima specializare, studiezi o limba foarte aprofundata de cercetatori, asa ca iti poate da formatia intelectuala de filolog. In engleza a fost scrisa o mare literatura, de fapt doua mari literaturi, pentru care exista o excelenta critica literara. Astea nu le ai pentru limbile culturilor mai mici. Iar ce vei invata prin studiul aprofundat al limbii engleze, cultura filologica pe care o vei obtine, iti va da un mare avantaj in studiul oricarei limbi, in primul rand al celei secundare. Sarut mana.

| MariMaria103 explică:

Minrest, multumesc de raspuns, m.a ajutat mult. Oricum nu ma dau batuta, am de gand sa invat limba straina pe care o vreau cu orice pret.