| Ioanagabb123 a întrebat:

Ce inseamna psihologie practica? :3

Răspuns Câştigător
| sarah15 a răspuns:

Cum ii spune si titlul, psihologia practica te ajuta in viata de zi cu zi in diferite situatii, te invata cum sa te descurci si ce decizii sa iei in anumite imprejurari.

1 răspuns:
| adriangabor92 a răspuns:

Psihologie practica

Psihologia este stiinta care studiaza comportamentul uman, inclusiv functiile si procesele mentale ca inteligenta, memoria, perceptia, precum si experientele interioare si subiective cum sunt sentimentele, sperantele si motivarea, procese fie constiente, fie inconstiente.