| wildlyon a întrebat:

Ce inseamna "studii iudaice" (facultatea de limbi straine)? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Gasesti aici detalii http://www.observatorcultural.ro/......tails.html

1 răspuns:
| ddav23 a răspuns:

Iti pot da cateva detalii, intrucat voi absolvi aceasta specializare. Este vorba despre studiul limbii ebraice moderne in proportie covarsitoare la care se vor adauga cursuri de cultura, civilizatie si istorie. Este o limba rara, cautata, de aceea te-as sfatui sa nu spui "nu". Piata traducerilor este in cautare de asa ceva. Sper ca am fost destul de clar. Funda?!