| Alison95 a întrebat:

Facultatea de litere e de limbi straine?

6 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de litere are si sectii de limbi straine.

| TheAlphaFemale a răspuns:

In cadrul Facultatii de Litere exista specializarea de "Limbi si Literaturi Straine".happy

| Alison95 explică (pentru TheAlphaFemale):

Se intra greu acolo? poti sa-mi detaliezi te rog mult?happy

| TheAlphaFemale a răspuns (pentru Alison95):

Depinde de facultate... la cele de stat de regula se intra pe baza de dosar + examen la una dintre cele doua limbi straini, la alegere; mediile de admitere sunt maricele de obicei. La facultatile private se intra mult mai usor.Tu personal poti sonda terenul verificand care au fost mediile de admitere din anii anteriori la facultatea la care doresti sa intri. Sper ca ti-am putut fi de ajutor. Pupici

| iubesteOrezul a răspuns:

Limbi straine. Pt ca fara limbi straine nu faci nimic.