| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti deveni in urma unor studii de limbi straine? (ex. Facultatea de Litere)

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Poti deveni profesor, fie la nivel de liceu, fie la nivel universitar (dar ai nevoie sa urmezi si un modul psiho-pedagogic pentru a putea sa predai), poti sa devii translator, poti sa lucrezi in departamente de comunicare la diferite firme, poti sa lucrezi in agentii de consultanta pentru relatii publice si publicitate, poti sa lucrezi la edituri sau in presa, poti sa colaborezi cu institutii culturale.ai destul de multe perspective in cariera. happy