| R41 a întrebat:

Ce inseamna tehnician in silvicultura si exploatari forestiere FUNDA!

Răspuns Câştigător
| rey a răspuns:

Padurar. Bro is mii. be cill, toti termina faculta prea putini isi gasesc de lucru, chiar daca ai pile, altu poate are mai mari ca tine. si eu sunt cam in domeniu dar eu la Horticultura ii vad zilnic pe tipii de la silvicultura si nici acolo nu e prea usor. dar ei tot timpul sunt,, lamuriti bustean'' la orice problema.

1 răspuns:
| Irinnaaa a răspuns:

Silvicultura vine de la silva din latina si inseamna padure.
Forestier se refera, de asemenea, la padure.
Adica... cred ca persoana respectiva este o enciclopedie cand vine vorba de padure : copaci ( tipuri, cum se manifeste, cum cresc, etc), plantele ce cresc acolo, ciuperci, licheni...