| alexutza222 a întrebat:

Ce job poti sa-ti iei in timpul facultatii si cam ce salariu ai primi la part time si full time?
Inafara de vanzatoare si chelnerita(apropo cat castiga apoximativ?) ce altceva mai poate face o studenta?

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Video chat. Raspuns foarte serios si fara nici o urma de misto. Nu e absolut nici o rusine. Mai rusinos mi se pare sa muncesti pe doi lei si sa suporti mofturile vreunui taran cu aere de mare sef.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sa imparta flyere promotionale, nu ar fi mai onorabil, pentru inceput? Sa se dezbrace in fata unor jegosi, ti se pare ok? Ti-ai lasa copila sa faca asta? Ai indemna-o?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat sa imparta flyere si sa ii mai ramana un leu pe zi, mai bine sa se dezbrace IN FATA UNUI CALCULATOR. In alta ordine de idei, am vazut ca a zis de psihologie. Video chatul e 100% manipulare, nimic mai mult. Daca esti fata desteapta, poti sa tii boul online si doua ore fara sa ii arati nici macar un genunchi. Nu stiu de ce toata lumea se gandeste la dezbracat cand aude de video chat. A, de fapt stiu, pentru ca e la fel cu satanismul sau muzica rock, toti fac presupuneri fara sa aiba de fapt habar cu ce se maninca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Un bou daca intalnesti pe zi si este suficient.Intr-o alta ordine de idei,cati dobitoci,crezi tu,ca vor plati, doar sa vada cum fata isi flutura genele? Da, ma gandesc la dezbracat ca la ceva degradant, pentru ca nu ma dezbrac de placere, ci pentru bani.De ce sa nu mearga in cartierul rosu, atunci?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Destui. Habar nu ai cati arunca ca vitele cu bani in soft chat, doar ca sa aiba cu cine sta la povesti. Faptul ca te dezbraci dar nu faci nimic - sau te dezbraci doar partial denota faptul ca tu esti tot timpul in control. Cum ziceam... nu mai are rost sa discutam pe tema asta cand tu nu ai habar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal ceva in domeniul facultatii ca sa prinzi experienta.

| alexutza222 explică (pentru suntserios):

Ca student la psihologie cam ce sa caut?

| suntserios a răspuns (pentru alexutza222):

Mi-ai dat-o cu asta... in cazul tau voluntariatul te ajuta pentru experienta.

Pentru bani poti incerca la un callcenter ceva.

| CPAElites a răspuns:

Poti incerca work and travel big grin

| MihaiKJL a răspuns:

Am un prieten in anul 2 si a fost angajat la Continental ca programator la sistemele auto. Face 1200 lei plus bonuri de masa si are program de 4 ore pe zi cu weekend-ul liber. Oricum cu joburi part time nu o sa depasesti 1200 lei daca prinzi unu la acest salariu este foarte bine. Acum depinde de oras de ce iti place ce stii sa faci, de cat timp poti aloca job-ului etc.

| KodrutZ a răspuns (pentru MihaiKJL):

Sunt foarte multi care nu depasesc 1200 RON cu norma intreaga si ore suplimentare... acum depinde foarte mult si la ce facultate e ea.

| AleXBuse a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai probleme mintale daca tu crezi ca o fata are vreo sansa sa se angajeze dupa video chat/onlyfans etc rolling on the floor) Viitorul tau pentru salarii mai mari de 1500e/luna s-a sfarsit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AleXBuse):

Tu ai probleme mintale daca crezi ca ORICE ai face la un moment dat iti pune piedici in calea viitorului. A, stai, Evul Mediu te suna, de ce ai plecat asa de repede? P.S. Vezi actritele/actorii xxx care au facut tranzitia catre mainstream (Katsuni, Sasha Grey, Tommy Gunn, altii), sau vezi la noi cum mai toate panaramele ajung in politica/ong-uri si se dau mari mironosite iar astia ca tine le aplauda (Oana Lovin/fata cu sparanghelul iti spune ceva?), in timp ce arata cu degetul catre fetele care fac un ban absolut cinstit - SI IMPOZITAT! - pe OF/Patreon/alte canale de genul.

| AleXBuse a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Inca astept sa vad ce joburi isi iau femeile despre care vorbim noi pentru aparent nu ai spus absolut nimic. Sa fii actori in show-uri nu e un job, e o cariera, care e legata de faima construita dealungul timpului din only fans, patreon etc, Also femeile facand bani de genul pe platforme de sex work promoveaza o societate in care femeile sunt doar niste vagina umblatoare cu "drepturi" (uneori au drepturi) si daca esti o femeie de nota 6+ nu vei fii niciodata luata in considerare pentru un job serios, sau luata serios in societate, orice vei face v-a fii sa fii angajata de un tip care v-a avea scopul sa vrea sa o f*** la un moment dat, E okay, poti sa te duci sa te masturbezi linistit si sa ne lasi pe noi, oameni care fac sex mai des de 2 ori pe an, sa avem discutii de genul, treci la colt virginelwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AleXBuse):

Again, bati cimpii cu conceptii medievale. Conceptul de "content creator" iti da cu virgula, nu?