| Alexia20 a întrebat:

Ce liceu+profil si ce facultate sau alte cursuri trebuie sa faci sa sa fii nutritionist? Cat se castiga si in ce consta aceasta meserie adica ce trebuie sa faci? Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Liceu nu conteaza si pentru acea cariera cred ca trebuie medicina.Mai recomandabil ar fi sa faci un liceu cu putina matematica... poate stiintele naturii.Ca atunci cand te duci la facultate sa ai idee ce vorbesc aia acolo.

| Prezidentul a răspuns:

Cred ca facultatea de Biologie este indeajuns ca sa devii nutritionist.

| MihaiArt97 a răspuns:

Evident facultatea de medicina, vei castiga in functie de cat de competent vei fi in acest domeniu.