| SebiGzg a întrebat:

Ce liceu si ce facultate trebuie sa fac ca sa ajung ofitier D.I.I.C.O.T?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu știu că la diicot sunt procurori...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

și să nu te las în ceața:
-ce liceu vrei tu
-4 ani de facultate de drept
-4 ani de INM (după ce va intra în vigoare noua formă pe legea 303/2004 care ar trebui promulgată de vreo săptămână)
-încă 8 ani în profesia de procuror pentru a putea promova la DIICOT

| Ha0t1c a răspuns:

Diicot-ul e procuratura, daca te referi la "mascatii" care-i însoțesc, aceștia sunt serviciile de acțiuni speciale sau serviciile de intervenție si actiuni speciale (in functie de pericolele la care ar urma să se expuna). Interlopi, criminali, evazionisti, traficanți etc.