| LION_9381 a întrebat:

Ce limbaj de programare este cel mai bun si cel mai de viitor? sa fie si usor de invatat.

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

C++ e printre cele mai usoare si se foloseste destul de des.

3 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

C++, pentru ca pascal este foarte greu...si multe functii din c++ sunt valabile si pentru php, mysql,...

| krysstal a răspuns:

Si java e de viitor dar este mai grelut pentru incepatori care nu au nici o baza

| ioanaisfetcu a răspuns:

Intr-adevar, C++ este cel mai indicat. De fapt este baza care ar trebui sa fie pentru orice viitor programator.