| Roxii a întrebat:

Ce materie va place si de ce?

Răspuns Câştigător
| BountyLoverXD a răspuns:

Mie imi place desenul deoarece numai daca folosim niste culori va exprima ce sentiment simtim:pentru culori deschise inseamna ca sunt fericita, si mai imi place deoarece este talentul meu.

16 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Spre deosebire de @anonim, mie nu imi place Cultura si civilizatia franceza, in schimb cea anglo-saxona e OK.
Dar ca materie preferata as zice ca Dreptul Civil e foarte interesant. De ce? Pentru ca te invata ce consecinte legale pot avea unele actiuni ale tale, lucruri la care pana sa ajung la facultate nu ma gandisem.

| Razvan a răspuns:

Psihologia.Pentru ca inveti despre tine si despre altii ce vor sa insemne anumite gesturi, tipuri de temperamente si cum sa reactionezi cu elehee hee

| iuliaoprea a răspuns:

Tehnici de colectare a informatiei - (facultatea de litere, specializarea jurnalism) - ne explica foaarte bine, profa este amuzanta si face glume si ne ajuta sa invatam cum sa ne documentam, cum sa obervam anumite detalii din viata cotidiana, ne invata cum sa tinem o conferinta de presa, cum sa dam un comunicat.

In liceu, imi placea cel mai mult fizica. Dar nu fizica aia cu formule, ci aceea care ne vorbea despre spatiu si timp si ne invata ca putem face si avea orice pe lume. Cel mai important aspect ca sa iti placa o materie, este profesorul.

| User a răspuns:

Ed. fizica. Pentru ca nu fac.

| Xonia a răspuns:

Sportulaughing
Ca joc handball(pasiunea mea)

| Silvia a răspuns:

Limba si literatura romana deoarece este normal sa vreau sa imi cunosc limba perfect si mi se pare foarte usoara.
Geografia deoarece mi se pare frumos sa invat cate ceva despre fiecare tara, regiune, sa stiu cati locuitori sunt in unele locuri, forme de relief, hidrografii, orase etc.happy

| scarly86 a răspuns:

Farmacologia, pentru ca te ajuta sa tratezi orice afectiune, mai mult sau mai putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind eram la scoala imi placeau fizica si matematica. De ce? Pentru ca sint stiinte exacte, logicewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai tocesc de mult bancile scolii, dar mie-mi placea electrotehnica. Imi place si acum, dovada este faptul ca lucrez in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biologia si engleza pentru ca...:biologia iti descopera "componentele" lumii. si imi place f mult... engleza pentru ca aceasta limba mi-a intrat in sange si nu pot sa o mai scot din cap. pur si simplu imi place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi place ff mult istoria geografia si franceza (nu ca ma laud dar am numai 10 la toate ina la franceza ma un 9big grin) si imi place si rom desenul ...etc...etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place materia numita Cultura si Civilizatie francofona (sunt in anul 2 la Limbi Moderne Aplicate) pentru ca acolo sunt informatii despre sarbatorile din Franta, organizarea administrativ-teritoriala, tarile francone etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Francofone*

| liongirl a răspuns:

Buna!`Eu nu am o anumita materie preferata, dar o sa le scriu in ordine pe acelea la care imi plac anumite lucruri:
1.Limba engleza : pur si simplu imi place sa citesc, sa scriu si sa vorbesc in engleza, dar imi place de asemenea sa comunic pentru a-mi imbogati vocabularul.
2.Limba si literatura romana : pai aici e mult de vorbit pentru ca am o profesoara data naibii, super amuzanta, dar foarte exigenta.Inveti aproape totul din clasa si este tipul de persoana care are grija ca elevul sau sa stie absolut tot; nu imi place gramatica(desi o invat de mama focului), dar literatura este punctul meu foarte.
3.Istoria : ador profesoara care este si diriginta mea.Parca sunt la film de fiecare data si ne povesteste cu lux de amanunte de parca am viziona un documentar de pe Discovery sau de pe National Geographic.
4.Geografia : imi place sa o invat si sa o inteleg singura, imi place sa descopar lucrurile noi pe care le ascund diferite civilizatii sau sa ma informez in legatura cu o anumita tara sau oras.
5.Cultura civica : imi place pentru ca am un super profesor care ne explica totul foarte bine si pe "limba noastra", dar care din pacate este cam prea exigent, dar ador cultura civica.
Acestea sunt materiile mele preferate si cand o sa ma duc la liceu o sa-ti spun si atunci!`happy

| BloodyHuman a răspuns:

Pauza`.

| dressa a răspuns:

Geografia.Invat lucruri noi si retin repede.