| Panda15 a întrebat:

Care materie va place cel mai mult? de ce?

Răspuns Câştigător
| Andra2503 a răspuns:

Imi dai si me o fundita mik pui?:X:X:X

25 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Matematica, fizica.

| Tourniquet a răspuns:

Romana. Mi se pare ca e super usoara. love struck

Mi-ar placea si istoria 100% daca nu ne-ar pune sa invatam o lectioaie. straight face

A ta? big grin

| LoveMusic a răspuns:

Româna - Pentru că este una dintre cele mai importante materii şi îmi place din copilărie foarte mult, vreau să fac ceva din asta, adică să am o meserie pe baza materiei aceasta şi pentru că ne amuzăm, fiecare lecţie parcă e un joc.

Biologia - Pentru că ador plantele, corpul uman, ecologia şi fiecare oră pentru mine este o nouă cunoştiinţă, din nou, îmi place de mică.

Istorie: Fiindcă este foarte interesantă şi deşi spun că nu mă interesează trecutul, privesc doar prezentul şi viitorul, mă pasionează ceea ce oamenii au realizat în trecut. Şi pentru că râdem de fiecare dată la oră.

Limbile străine - Pentru că un om cultivat trebuie să ştie pe lângă limba natală, cel puţin o limbă străină şi pentru că ne ajută. Aş putea face o meserie din asta, cum ar fi, translatore, dar vreau să aprofundez întâi.

Opţionalul - Pentru că fiecare lecţie este un joc laughing

Cel mai mult îmi plac primele 4, opţionalul e pus de distracţie laughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Când eram în şcoală/liceu îmi plăcea informatica şi filosofia (în clasa a XII-a) pentru că erau singurele obiecte cu sens şi pentru care chiar merita deranjul asta, desigur, pe lângă eterna matematică (prima dragoste nu se uită niciodată).
Restul erau, în opinia mea, obiecte de umplutură.
Româna în şcoala generală e superbă pentru că faci gramatică dar în liceu e oribilă. Mult prea multă literatură!
Iar la istorie a aveam o profă de-mi venea s-o bat 29 de ore din 24 şi poate de-asta nu mi-a plăcut obiectul.

| nobody_9468 a răspuns:

Din cate observ numai oameni culti pe sitehee hee.
Materiile care le agreez, uneori le ador, alteori le urasc sunt:engleza, chimia, geografia si cam atat, sper ca in curand si francezawinking.

Bafta.

| cornel a răspuns:

Economia

| Angiutssa a răspuns:

Hmm.imi plac mult romana(zic eu ca ma si pricep cat de cat)si matematica(avem o profa super tare, o iubesc:X)
Mai nou, am descoperit ca-mi place si istoria, dupa ce am fost la concursul "Memoria holocaustului", care mi-a dovedit ca istoria poate fi interesanta.

| Bianca18 a răspuns:

Pana de curand imi placea mult limba romana, chiar invatam cu placere. Acum notele mele sunt la fel de bune, insa sunt obligata sa invat. La momentul actual, materia mea preferata este istoria, deoarece mi se pare foarte interesanta. Imi face placere sa aflu ce s-a intamplat in trecut, pentru ca unele lucruri de atunci se leaga cu cele de acum happy

| Andra2503 a răspuns:

Mie imi plc : engleza, franceza ( si dmn de engleza cat si dmn-ul de franceza sunt super de treaba ) orele cu dmn diriginta ( o iubim si uh cred nu?:X:X:X), romana si matematica ( am inceput si eu sa ma mai prind la lectii la mate laughing )

| Iasmiine a răspuns:

Fizica.

| FineBroAndy a răspuns:

Informatica.Este despre calculatoare laughing

| t0xic1girl a răspuns:

Franceza.pentru ca profa plange in fiecare oralaughing.
tie?

| dana5025 a răspuns:

Istoria de diminiata pina seara.In primul rind e ceva interesant daca iti aprofundezi cunostintele, nu trebuie sa inveti p.d.r ca un robot, nu trebuie sa fii mare geniu ca s-o intelegi, iti prinde bine in viata sa stii ceva istorie, participi la multe concursuri, cind te duci in alta tara nu te intreaba cit face 2*2 dar te intreaba de tara ta.Mereu vei putea da senzatia de un om cultivat daca esti la curent cu trecutul si prezentul.Cred ca am argumentat destul... dar desigur fiecare cu preferintele lui

| dana5025 a răspuns:

Super.toti numai fanati in istoriehappyva sustin din plin.

| Georgix a răspuns:

Matematica
Româna

| D33a98 a răspuns:

Nu prea am un obiect favorit, dar daca ma gandesc mai bine cred ca-mi place matematica. Avem o profesoara de treaba, ne da multe teme dar usoare.
Deci aleg matematica pentru ca profesoara e de treaba. :d

| M.D.Eveline a răspuns:

Biologia...pentru ca imi plac muult plantele
Istoria pentru ca este interesanta
si ...cam atat

| Panda15 explică:

Mie imi place biologia... engleza...

| Panda15 explică:

Diriga e super de treababig grin si eu al mate am mai prins cate cevabig grin

| Alisa_1731 a răspuns:

Mate...imi place f mult... e faina si profa
si musiklove struckimi place mult sa cant:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Civica si Istoria.
Profa e super de treaba [ fac cu o singura profa ], nu e ora in care sa nu radem cu pofta laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica. Singura materia la care deschid cartea cu placere si nu sunt obligata sa invathee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult imi place matematica! Retin usor, e interesanta si proful e amuzant(chiar prea mult)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biologie e super faina as vrea sa devin medic pediatru!:-D tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pauzele. laughing
glumesc happy engleza big grin
franceza
si atat

dar tu?smug

a si Religia