| cinevainpanamea a întrebat:

Ce materii se fac la profilul filologie si cate ore de matematica, fizica, chimie si informatica se fac pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai la filologie faci Limba romana cam in fiecare zi, engleza si franceza de 3 ori pe saptamana, latina de 2 ori pe saptamana, o ora de educatie pentru sanatate, chimie odata pe saptamana, istoria si geografia de 2 ori pe saptamana, fizica si matematica tot de 2 ori pe saptamana dar vei face doar a 9-a si a 10-a(Intr-a 11 am facut un obiect numit Stiinte)religia, muzica, desenul odata pe saptamana, logica.psihologie,economie,filosofie de 2 ori pe saptamana, educatia fizica la fel, religia, educatie antreprenoriala informatica odata pe saptamana.Asa am facut eu.

9 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Pai faci romana, engleza, franceza etc...Matematica,chimie si informatica faci 2-3 ori in clasa a 9a, in clasa a 10 fizica, chimia si biologia se vor numi stiinte iar din cls a 11 a nu le vei mai face.Succes.Fundita?

| Lyss . a răspuns:

Eu sunt tot la filologie si fac :
LIMBA SI COMUNICARE -> 11 ore pe saptamana
Limba si literatura romana -> 4 ore
Limba engleza -> 3 ore
Limba franceza -> 2 ore
Limba latina -> 1 ora
Limba germana/italiana -> 1 ora

MATEMATICA SI STIINTE ALE NATURII -> 6 ore pe saptamana
Matematica -> 2 ore
Fizica -> 2 ore
Chimie -> 1 ora
Biologie -> 1 ora

OM SI SOCIETATE -> 8 ore pe saptamana
Istorie -> 2 ore
Geografie -> 2 ore
Stiinte socio-umane -> 3 ore
Religie -> 1 ora

ARTE -> 2 ore pe saptamana
Educatie muzicala -> 1 ora
Educatie vizuala *cred ca e desen* -> 1 ora

TEHNOLOGII -> 2 ore pe saptamana
Tehnologie informatiei si a comunicarii *TIC* -> 2 ore

EDUCATIE FIZICA SI SPORT -> 1 ora pe saptamana
Educatie fizica -> 1 ora

Din clasa a 10a am auzit ca se va mai adauga cate o ora de romana si limbi, iar din clasa a 11a nu mai facem matematica.
Sper ca te-am ajutat n_n.

| Lyss . a răspuns:

Ah. La om si societate sunt 7 ore pe saptamana si doar 2 ore de stiinte socio-umane. Nu m-am uitat bine pe brosura.
Scuzele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te prind ca te duci la filologie ca iti rup capul. Ma oameni bun unde va este capul? De ce Dumnezeu nu te duci la ceva mai bun? Ceva care sa te ajute in viitor. Iti spun din experienta si nu numai eu, si colegele mele, FILOLOGIA este bataie de joc! Nu este de viitor. Asa ca ai grijaangry.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai deci eu nu inteleg in clasa a 11 la filologie se mai face mate, fizica si chimie da sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| andreutza_5786 a răspuns:

Matematica 2 ore, fizica 2 ore, chimie 1 ora biologie o ora asa ai in clasele9 si 10 iar din clasa a 11-a nu le mai ai ca o sa ai stiinte. in clasa a 9-a ai latina, romana, engleza si inca o limba.ai educatie fizica, desen, muzicaa, logica, informatica, istorie, geografie iar in clasa a 10a tot asa numa in loc de logica o sa ai psihologie si o sa mai ai educatie antreprenoriala.in a 11-a nu stiu ca ink nu am fost...numa acum merg si daca am uitat ceva te rog frumos sa ma scuzi dar in vacanta nu prea imi merge gandul la scl. mult noroc

| andradan a răspuns:

Buna! deci la filologie orele sunt psihologie, logica, filozofie, latina, mate romana si restul orelor imprtat de retinut este ca din a 11 nu mai faci mate si chimie si fizica din cate stiu iar la bag dai din istorie romana deci nu iti garantez 100la% ca nu faci chimie si fizica din a 11 dar mate stiu ca nu faci din clasa a 11 pana in a 12. si mate faci cred ca de 2-3 ori pe saptamana cred!

| andradan a răspuns:

Buna! deci la filologie orele sunt psihologie, logica, filozofie, latina, mate romana si restul orelor imprtat de retinut este ca din a 11 nu mai faci mate si chimie si fizica din cate stiu iar la bag dai din istorie romana deci nu iti garantez 100la% ca nu faci chimie si fizica din a 11 dar mate stiu ca nu faci din clasa a 11 pana in a 12. si mate faci cred ca de 2-3 ori pe saptamana cred!