| Black00 a întrebat:

Ce materii se invata la filologie la liceu Nicolae Iorga, Botosani?

1 răspuns:
| Ofiintă a răspuns:

In general la profil uman se invata multa romana, latina si istorie.
Materiile astea sunt baza, din cate stiu eu din cls 11 nu vei mai face mate chimie bio fizica.
Daca nu esti la filo bilingv engleza atunci ai un numar de 2 ore pe saptamana de engleza si franceza in rest 2 ore de mate pe saptamana pana in clasa 11 cand nu vei mai face deloc.