| TommyHilfiger a întrebat:

Ce meserie / facultate pot urma cu profilul Stiinte ale Naturii (Biologie, Chimie, Fizica)?

Răspuns Câştigător
| Alec a răspuns:

Ce iti doresti tu, liceul nu este decat sa iti dai seama la ce te pricepi mai bine. Nu face astfel de alegeri pe baza profilului de la liceu, urmeaza o cariera in ceva ce iti place, si daca nu sti ce iti place si crezi ca nu te pricepi la nimic, asteapta pana mai tarziu si sigur vei gasi ceva...

5 răspunsuri:
| Céline7 a răspuns:

Biologie

| FucktheSystem a răspuns:

Poi în general Doctor, Biolog sau Chimist.
Dra fiind profil de real poți să te răzgândești și chiar dacă faci m2 în loc de m1 teoretic poți să dai al orice facultate, inclusiv la cele de uman, pentru că la real se face și ce fac cei de la uman doar că în mai puține ore.
Concluize : Poți să mergi la ce facultate vrei dar dacă vrei să rămâi pe profil cel mai recomandabile să dai la medicină.

| Lauragd a răspuns:

Cei de la S.N. dau de obicei la medicina.Dar nu e o regula.Si nu trebuie sa faci medicina doar pentru ca toti vor asta. Daca nu ai multa rabdare, calm si rezistenta la vederea sangelui...mai bine nu.Trebuie sa te gandesti bine ca sunt 5 ani la facultatea asta in care trebuie sa inveti calumea daca vrei intr-adevar sa fi medic. Daca nu esti dispus sa-ti "pierzi timpul" cu invatatul eu nu iti recomand medicina. Daca da, poti sa o faci, deoarece meseria de doctor e printre cele mai frumoase.

| BogdanB9 a răspuns:

Facultatea de stiinte(necesita matematica,chimie, biologie, stiinte.)

| nicoleta2605 a răspuns:

Medicina.