| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Cum vi se pare profilul stiinte ale naturii? Ce se face la matematica,biologie, chimie si fizica? Fundita.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acesta este un "profil", mai exact, o SPECIALIZARE destul de uşoară :)

Vezi Programele ( în vigoare ) la linkul :
http://programe.ise.ro/Programescolareinvigoare.aspx#

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand zici STIINTE ALE NATURII la ce te gandesti? Da, se fac toate asta. Depinde daca tie iti plac toate asta, daca iti plac nu o sa ti se para foaaaaaarte greu.

| dusmanul86 a răspuns:

Eu am fost stiinte ale naturii matematica-fizica. daca nu iti displace sa ai 5 ore de matematica, 4 de fizica, 4 de chimie si 3 de biologie o sa te descurci

| paky112 a răspuns:

Iti spun ce am auzit despre el... se face multa bio si chimie, fizica se face destul de bine, dar nu asa de intens ca biologia de exemplu. matematica o faci la nivel M2 (pentru bac)
daca dai la un liceu unde se invata limbi straine bine, poti invata si engleza, franeza etc si poate ajungi chiar sa studiezi in afara.
mie mi se pare destul de echilibrat profilul, de aceea l-am si ales (trec pe a 9a)
succes:*

| tequila568 a răspuns:

Pai mi se pare ok, mai ales daca esti un elev destul de bun (mentiune).La matematica se fac de nivel M2; biologia si chimia se fac, deci trebuie sa inveti si fizica este destul de ok. Succes! Funda? :*