| NicusorSoanea a întrebat:

Ce meserie pot urma dupa bio chimie dar daca nu urmez o facultate? Si cu bacul dat si luat. Deci? Dau si funda

Răspuns Câştigător
| VasileEmilia a răspuns:

Trebuie sa ai o facultate. Dar dupa aia, poti sa te faci chimist sau sa lucrezi la laboratorul de recoltare analize

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Orice meserie care se poate când ai doar bac, profilul e irelevant.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca.Profesor, cercetator, angajat in anumite institutii/ firme/ laboratoare (analiza sange, plante, etc.) care au in organigrama bio-chimist.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Astea doar cu faculatate, fara nu prea ai oportunitaii.