| MustarMisteriosBomba a întrebat:

Ce meserie poti avea daca intri la colegiu comercial?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de profilul colegiului, la care mergi.
Dupa terminarea lui, ramane sa-ti cauti singur loc de munca, in domeniul in care termini si daca gasesti ceva vacant in orasul tau.
Colegiile si facultatile NU vin cu loc de munca asigurat, asta fiind problema fiecaruia, sa-si caute loc de munca.

Singurele care vin cu loc de munca asigurat si contracte pe ani multi sunt Academiile Militare si Academiile de Politie.

| Sophieka a răspuns:

Uite:
https://www.ejobs.ro/locuri-de-munca/comert---retail

Dar mai departe dupa liceu, tu poti alege cu totul altceva...

Răspuns utilizator avertizat