| dianadiana222 a întrebat:

Ce meserii pentru femei stiti?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Vezi ofertele de pe www.ejobs.ro
Pa, pa.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Depinde de talentul tău, studiile, etc.
În străinătate poţi încerca să devi ospătar.
Chir în România dacă găseşti un restaurant bun.
Paşte Fericit.

| StefaniaM a răspuns:

Poti avea ce meserie vrei

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Barman,ospatar,vanzator,casier,operator telefonic, desenator tehnic, textilist, bucatar, femeie de servici...

| LoveLebadaa a răspuns:

Buna! Hristos a inviat!
Pai: bucatar,ajutor de bucatar,ospatar,educatoare,invatatoare,profesoara,bibliotecara,secretara,avocat,doctor (de diferite tipuri), asistenta medicala,contabila,vanzatoare,prezentatoare,reporterita, jurnalista, politista, bona(babysiter), actrita. Cam atat thinking
Cred ca ai de unde alege.
Funda? puppy dog eyes blushing

| lorypoly a răspuns:

1. Farmacist (326 de milioane de lei)

2. Director Executiv (300 de milioane de lei)

3. Avocat (284 de milioane de lei)

4. Sora medicala (265 de milioane de lei)
5. Manager de sisteme informatice (265 de milioane de lei)

6. Medic/chirurg (247 de milioane de lei)

7. Asistent medical (237 de milioane de lei)

8. Programator de software, aplicatii si sisteme ( 237 de milioane de lei)

9. Analist de management (230 milioane de lei)

10. Analist de sisteme computerizate (217 milioane de lei)

Dar inainte sa-ti alegi o mesrie gandeste-te daca iti place caci asta este cel mai important. Sper ca te-am ajutat PA

| raluk27 a răspuns (pentru lorypoly):

Nu inteleg ce reprezinta sumele din paranteza. Daca te referi la castiguri, sunt SF-uri.

| ѕмιℓєє a răspuns (pentru raluk27):

Câştigul pe AN.

| raluk27 a răspuns (pentru ѕмιℓєє):

Repet, e Sf. E prea putin.

| LucianSalvanLorand a răspuns:

In prezent, femeile sunt egale cu bărbații pot avea orice meserie își doresc, dar pentru care au și studiile necesare.

| e7d7n7 a răspuns (pentru LucianSalvanLorand):

Asta în teorie. În practică nu e aşa!

| Okami23 a răspuns (pentru e7d7n7):

Zi-mi o meserie pe care o femeie nu o poate practica!

| e7d7n7 a răspuns (pentru Okami23):

Bă tu eşti prost?
"femeile sunt egale cu bărbații pot avea orice meserie își doresc"
Eu îi negam afirmaţia dânsului. Femeile peste tot sunt discrimante, toată lumea ştie asta.

| raluk27 a răspuns (pentru Okami23):

Sondor, strungar, electrician, zidar, istalator. Or fi si femei, da' eu n-am vazut pana acum.

| Okami23 a răspuns (pentru raluk27):

Unele femei se pricep sa faca chestii din astea, dar nu practica

| raluk27 a răspuns (pentru Okami23):

E o diferenta intre a te pricepe (gen repari ocazional chestii prin casa) si a-ti face o meserie din asta.