| ParisulTau a întrebat:

Ce nota trebuie sa iau la examenul de la sf clasei a 8 ca sa intru la un liceu militar?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La oricare dintre cele 4 colegii militare din Romania, in calculu mediei finale de admitere conteaza 3 "tipuri" de note :
* nota obtinuta la testul grila la disciplinele romana si matematica
*nota care reprezinta media generala obtinuta la Evaluarea Nationala
*nota care reprezinta media generala de absolvire a claselor 5-8

Pentru a-ti face o idee asupra mediei de admitere la unul dintre colegiile militare, clikuieste "Rezultate admitere" din partea dreapta a paginii : http://www.colmil-mv.ro/admitere.htm

| HadesSs a răspuns:

Intra pe site-ul liceului unde vrei sa intrii si vezi cu ce medie s-a intrat anul trecut.