| Neimportant a întrebat:

Ce părere ai despre meseria de psiholog? Se merită?

6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Daca vrei sa mori de foame.da. de pihiatru se merita vin destui pacienti pentru pensie pe caz de boala (din cate stiu se face psihologie psihiatri dar nu sunt sigur. daca faci doar psihologie cam mori de foame in ro, poate doar daca devii mentalist gen cristian gog)

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floordaca ai stare de toti nebuni sa-i asculti.by my guest laughing

| Cerasela18 a răspuns:

Nu prea se merita in ziua de azi nimeni nu mai merge la psiholog..nimeni nu-si mai permite..Si eu m-am gandit la aceasta meserie dar daca stai sa te gandesti sunt prea multe cabinete de psihologie ar fi concurenta si financiar ai avea mult de pierdut. oricum tu fa ca vrei cu viitorul tau asta e doar parere mea

| anonimalma a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu se merita deoarece sunt foarte multi psihologi in Romania si nu prea se duce nimeni.

| Helmina a răspuns:

Daca iti place, se merita. In orice meserie daca pui dragoste, pasiune si te dedici cu drag merita. Succes

| maryadrana a răspuns:

In meseria de psiholog trebuie sa te implici! Trebuie sa pui suflet! Ca sa fi psiholog(dupa parerea mea) trebuie in primul rand sa fi receptiv la problemele oamenilor, punand intrebari si dand raspunsuri care sa ii ajute pe oameni! Daca iti plac oamenii si insasi meseria, se merita! Parerea mea este ca daca problema este faptul ca nimeni nu-si permite...Nu prea sunt de acord! O gramada de parinti au adolescenti ce trec prin acele faze mai grele sau copii bolnavi mintal....Lumea duce lipsa! Daca pui dragoste, pasiune si te dedici cu tot sufletul, toate pe lumea aceasta merita!winking