| Anonim20000000 a întrebat:

Ce părere aveți de Facultatea de Construcții? Ai nevoie de matematica avansată? Este un domeniu de viitor?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce exista oameni, isi vor construi si case.
La consructii, ai nevoie doar de matematica si fizica din liceu, mai ales algebra, geometrie si trigonometrie. Pe analiza matematica nu se pune inca mare accent la admitere, se va invata ce este nevoie in timpul facultatii.

| dullcat a răspuns:

In Romania se construieste in prostie, deci esti safe.

Si nu, nu este doar teorie de liceu ci si mecanica, teoria structurilor si altele care vor fi limbi straine daca nu le ai cu matematica.