| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege intre Facultatea de Telecomunicatii si Facultatea de Constructii? Care este de viitor si unde se face mai putina matematica dintre astea doua?

2 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

La Telecomunicatii se face mai multa Matematica, dar proiectele de la Constructii sunt mult -mult mai grele.Chiar cu programe avansate.

| VyrusEleven a răspuns:

Facultatea de telecomunicatii este mult mai utila, dar in acelasi timp mult mai complicata si ai nevoie de multa matematica. Telecomunicatiile tin de tehnologie si tehnologia este viitorul. Sper ca raspunsul meu sa fie ceea ce cautai. Bafta