| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei d.p.d.v al dificultatii, al locurilor de munca, salariu, etc? Dar Facultatea de Inginerie electrică (Electrotehnica). Voi ce ati alege?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt chestii asa de diferite cand tragi limita. Si da locurile de munca sunt bine platite, dar e un domeniu calificat unde trebuie sa fii cat de cat competent ca sa ai si un loc bun de munca si un salariu bun

| sierra1 a răspuns:

Prima e mai interesantă, conține 3 intr-una ca șamponul (Electronica, Telecomunicatii si TI)

| mihai69 a răspuns:

La Politehnică, primii doi ani sunt cei mai grei, până scapi de mate, fizică etc. Asta la oricare facultate.
Pe urmă... Materii de specialitate.
Ca posibilități, după absolvire, ai destule. Și dacă te orientezi, pe bani buni.
Acum 40 de ani am ales electronica și nu regret nimic, dimpotrivă - am avut noroc să obțin o slujbă bună cu salariu peste medie (destul de mult), pe toată durata angajării.