| adreiaandreiuta22 a întrebat:

Vreau sa merg la Facultatea de Electrotehnica, telecomunicatii si tehnologia informatiei si as avea o intrebare pentru cunoscatori specializarea se alege din momentul inceperi sau doar din anul trei?
Electronică aplicată
Tehnologii şi sisteme de telecomunicaţii
Inginerie economică în domeniul electric, electronic și energetic
(acestea fiind cele 3 specializari)
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La admitere alegi "domeniul" iar la sfarsitul anului II vei alege, pentru urmatorul an, "specializarea". Dupa cum observi in link-ul de mai jos, numarul de locuri scoase la concurs sunt indicate separat pentru fiecare din cele doua domenii: http://www.utcluj.ro/......formatiei/