| 1234mmmk a întrebat:

Ce parere aveti de facultatea de Inginerie aerospatiala din Bucuresti? Este buna?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Facultatile alea din polizu sunt invechite rau. In primul rand cladirile alea la primul cutremur de 6 o sa fie rase de tot. In al doilea rand fac de ing aerospatiala e foarte grea. Mananci matematica si fizica pe paine, zilnic, trebuie sa fii pasionat de domeniu ca sa intelegi problemele alea care ti se predau. O sa ti se para ca sunt lucruri abstracte si nefolositoare, dar daca reusesti sa le intelegi, te duci la cursuri, muncesti mult, gandesti logic, in ansamblu, poti sa ai o cariera misto si foarte banoasa. Multi se duc acolo, multi renunta, multi termina, dar foarte foarte putini se angajeaza si au o cariera in domeniu

| Nirvanaaa a răspuns:

Grea. Intră mulți, putini termina, si mai putini profesează in domeniu.

| omulcrestin a răspuns:

Este buna daca vrei sa te duci pe inginerie aerospatiala