| anaiulia777 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Inginerie Aerospatiala? Unde ma pot angaja dupa?

Răspuns Câştigător
| Tollo a răspuns:

Nu ii asculta pe cei de mai sus, e o facultate buna, la fel ca restul facultatilor de inginerien, nu vei ajunge sa "crosetezi clatite" chiar daca esti ultima la invatatura, dar iti iei licenta.
Si eu am fost in situatia ta anul trecut, daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Poți găsi în străinătate să te angajezi ca inginer de nave. E o facultate destul de bună, dar nu o recomand.

| oprescudorin11 a răspuns:

Poti ajunge la fel de bine la NASA sau la Agentia Europeana. Depinde cat studiezi, cat te pasioneaza.Sau poti la fel de bine ca si cei cu Dreptul sa 'crosetezi clatite'!

| Tollo a răspuns:

IAR Braşov, S.C. Eurocopter Romania S.A., LMS, S.C. Aerostar Bacău S.A.,
ROMAERO, Turbomecanica Bucureşti,
AEROTEC
Dar si ca inginer mecanic sau ceva de genu'
E bine si la aerospatiala dar cred ca la inginerie mecanica ai domeniul de lucru mai larg si iti poti gasi mai usor un job.
Esti in a 12-a?

| anaiulia777 explică (pentru Tollo):

Da, sunt clasa a 12a.

| Tollo a răspuns (pentru anaiulia777):

Nu ii asculta pe cei de mai sus, e o facultate buna, la fel ca restul facultatilor de inginerien, nu vei ajunge sa "crosetezi clatite" chiar daca esti ultima la invatatura, dar iti iei licenta.
Si eu am fost in situatia ta anul trecut, daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.