| DreamRex a întrebat:

Ce parere aveti de Universitatea Spiru Haret din Bucuresti? Vreau sa dau pe Informatica, orice opinie ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| mihaelapetrache1980 a răspuns:

În calitate de fostă studentă a Universităţii Spiru Haret, specializarea Informatică, te sfătuiesc să nu te laşi manipulat de opiniile unor persoane care nu învăţat pe perioada facultăţii, iar în momentul în care au ajuns în situaţia să se angajeze, nu au făcut faţă cerinţelor angajatorilor. Sau, există situaţia şi mai penibilă în care cei care vorbesc urât de universitate, nu au studiat aici, ci doar s-au mulţumit să asculte opinii negative pe care să le transmită mai departe.
Dacă vrei cu adevărat să urmezi această specializare, atunci nu asculta ce spun cei din jur. Tot ce pot să îţi spun este că după finalizarea studiilor, ai mari şanse de angajare pe un salariu peste medie.
Pentru a cunoaşte situaţia reală, consultă pe site lista profesorilor care predau aici, adevăraţi profesionişti în domeniul lor de activitate, din punctul meu de vedere. Ia legătura cu cei de la universitate şi adresează-le întrebările care te preocupă. Succes!

| DreamRex explică (pentru mihaelapetrache1980):

Tu ai reusit sa te angajezi, cu ce te ocupi in prezent?

| mihaelapetrache1980 a răspuns (pentru DreamRex):

Da. Tocmai de asta ţi-am şi răspuns. În timpul facultăţii am urmat diverse stagii de practică, iar în ultimul an, m-am angajat. În prezent, lucrez în domeniul IT. Tot ce pot să îţi spun este că angajatorii ţin cont foarte mult şi de ceea ce faci în timpul facultăţii, în ce proiecte te implici.

| mihaelapetrache1980 a răspuns (pentru DreamRex):

Da. Tocmai de asta ţi-am şi răspuns. În timpul facultăţii am urmat diverse stagii de practică, iar în ultimul an, m-am angajat, iar în prezent, lucrez în domeniul IT. Tot ce pot şă îţi spun este că angajatorii ţin cont foarte mult şi de ceea ce faci în timpul facultăţii, în ce proiecte te implici.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte proasta, ti-am zis de ea doar pentru ca ai intrebat tu in mod specific de facultate privata, insa in Romania facultatile de stat sunt infinit mai performante, cele private sunt doar in cautare de profit si cam atat.

| raluk27 a răspuns:

Examenele sunt la butoane, grila, stii raspunsurile dinainte, si prost sa fii sa nu le nimeresti. Majoritatea contin greseli gramaticale. Daca stii sa scrii, nimeresti răspunsul corect din prima. Tosta lumea e geniala, cu 10 pe linie.
E cea mai proasta particulara (bine, daca se poate spune ca exista particulara buna)