| LoryM22 a întrebat:

Ce parere aveti despre Absolute School.net,Total School, centre in care se fac cursuri de calificare? Daca ati facut un curs de calificare unde l-ati facut, ati fost incantati de conditiile de predare si de activitatea de acolo? Ms.

11 răspunsuri:
| sese a răspuns:

în principiu orice calificare e buna.
PS. din pacate la 2010 am ratat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Am urmat trei cursuri având la bază infomatica la Asociația Tinerilor Progresiști Argeș.
Au toate condițiile de predare și un număr suficient de calculatoare pentru fiecare cursant în parte.
Aceste cursuri sunt recunoscute de Ministerul Învățământului și m-am putut baza pe ele la angajare, fiind acceptate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am terminat de curand cursul de webdesign la Total school. Am ales centrul asta de formare profesionala pentru ca au cel mai lung curs - 100 de ore! (nu poti invata webdesign in 2 saptamani) si din cate stiu sunt foarte vechi in domeniu (anii '90).
A meritat. Acum vreau sa fac si un curs de asistent manager tot la total school.

| eumi a răspuns:

Am absolvit de curind cursurile de INSPECTOR SSM si INSPECTOR PSI, la HSEQ CONSAULTING.Am fost foarte multumit.

| andreitraineranc a răspuns:

Eu lucrez in domeniu, si am auzit diverse, de cei mentionati de tine nu am auzit lucruri tare bune, preturi ridicate, implicare minima, elibereaza foarte greu diplomele, cred ca vor ceva in plus ca sa ti le dea

| andreitraineranc a răspuns:

Absolute School.net,Total School, formare plus foarte greu dau diplomele, astepti dupa ele cateva luni! sa numai vb si de pret care este exagerat

| AlexNecsulea a răspuns (pentru andreitraineranc):

Eu am facut un curs de Grafician la Absolute School si am luat diploma in 3 saptamani dupa ce am dat examenul. In privinta pretului sa stii ca este foarte ok pentru cat de mult se invata. Pana la urma, eu unul nu am cautat un curs pe care sa dau 2 milioane vechi si sa nu invat nimic. Chiar am invatat foarte multe in domeniul graficii. Probabil dvs., domnule AndreiTrainerANC, va referiti la un alt organizator de cursuri.

| AlexNecsulea a răspuns (pentru andreitraineranc):

La Absolute School eu am primit diploma in 3 saptamani dupa ce am dat examenul.

| gheorghemarin1978 a răspuns:

Eu am facut un curs de vanzator la Eurodeal si am fost multumit, sora mea a facut si ea un curs de resurse umane si a fost multumita, ii recomand

| anghelioan a răspuns:

DESTUL DE BUNA! Dar lasa de dorit in privinta eliberari certificatului de absolvire! am absolvit un curs de lacatus mecanic in 2009 perioada iunie-septembrie.Astazi26 ianuarie 2010 nu am primit certificatul.lasa de dorit lucru asta, imi pierd serviciul din cauza ca nu mi se eliberaza certificatul de absolzire?

| AlexNecsulea a răspuns (pentru anghelioan):

Nici Total School, nici AbsoluteSchool nu fac cursuri de Lacatus mecanic. Sigur cursul l-ati facut in alta parte.