| GabitaBm a întrebat:

Ce parere aveti despre anunturile din domeniul agentiilor imobiliare care angajeaza studente/tineri? neavand nici o experienta in domeniu, totusi de ce sunt cautati? cat sunt de serioase aceste anunturi? se ofera training de specialitate in domeniu?(pentru cei/cele care au mai lucrat in domeniu)

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Se cauta studenti acum, chiar si fara experienta, pentru ca s-a dat o noua lege, din cate am inteles eu, prin care fiecare angajator, care ia tineri fara experienta si ii angajeaza cu carte de munca sau contract de munca, primeste ceva de la stat! ceva bani, nu stiu exact cum si cat dar se primeste dupa studenti!
Legea asta s-a dat pentru a-i incuraja pe patroni sa mai ia si studenti la munca si tineri fara experienta!
Si, da, daca nu ai experienta, te ajuta ei acolo si te invata!