| Bogdy4Boss a întrebat:

Salut TPU, vreau sa ma angajez ca agent de vanzari in imobiliare, ce parere aveti despre acest loc de munca?
Vreau sa precizez ca nu am experienta.
Vreau sa raspunda cei ce au lucrat in domeniu!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un agent de vanzare este platit din comisionul pe care-l produce.
Ca orice meserie, si cel de agent trebuie invatat, cat mai detailat si sa ai si experienta (o perioada vei lucra impreuna cu "greii" firmei, de la care vei putea invata, in timp. Evident, in aceea perioada vei primi doar particica din comisionul luat de "veteran".
In orice caz, chiar daca nu vei primi multi bani la inceput, cele invatate sunt mult mai valoroase!
Dupa cativa ani de experienta langa "greii" acestei meserii vei ajunge sa poti deveni independent, caz in care castigul va fi doar al tau.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai experienta in asa ceva, mai gandeste-te.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toti sunt frustrati? N-am stiut ca esti omul minune!

| Lukasssz a răspuns:

E naspa nu se castiga prea mult la noi in Romania... daca totusi vrei sa lucrezi ca agent de vanzari in imobiliare te-as sfatuii sa te muti in strainatate

| Sophieka a răspuns:

Am lucrat in domeniu, si poate pe viitor voi continua.

Dar documenteaza-te inainte sa vrei sa te angajezi daca nu stii nimic de acest domeniu. Surse gasesti. Aceasta activitate nu e pentru oricine, dar se poate daca vrei si esti foarte perseverent.

Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Vali215 a răspuns:

Am intrebat si eu chestia asta si nu mi-a raspuns nimeni din domeniu. De castigat stiu ca se castiga bine, daca iti si place ceea ce faci cu atat mai bine. Se cauta si fara experienta, poti invata din traininguri tot ce este nevoie.

| sirov a răspuns:

Eu zic ca merita sa te angajezi in acest domeniu.

| Sara202 a răspuns:

Depinde de orasul in care vrei sa te angajezi ca agent imobiliar. Nu se mai castiga asa bine in imobiliare