| Ionel221 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Inginerie profilul Tehnologia Informatiei?
Mentionez ca am media 8 si ca as dori sa intru la fara taxa.
Cat de greu este, cam ce se studiaza si ce salariu poti avea minim?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde la care facultate te referi mai exact. In principiu la facultatile de genul se da examen de admitere, daca nu media 8 e destul de mica pentru domeniul asta.

poti sa vezi strict si la obiect pe site ul facultatii ce se studiaza. Cat de greu e, depinde de tine cat de bun esti.

la fel si cu salariu. Iti este asigurat un salariu minim pe economie. Depinde doar de tine cat de bun esti, unde te angajezi, pe ce post te angajezi si cum iti negociezi salariul

| neutrino a răspuns:

Facultate frumoasa, grea, cautata, motiv pentru care aici vin numai tineri foarte bine pregatiti, iar cei cu media ta nu au nicio sansa.

| Ionel221 explică (pentru neutrino):

Nici macar la cu taxa?

| neutrino a răspuns (pentru Ionel221):

Exista si asemenea facultati care doresc cu nerabdare sa-ti ia si tie banii!

| Ionel221 explică (pentru neutrino):

Deci. se exclude aceasta varianta.
Mersi de raspuns.