| inna a întrebat:

Ce parere aveti despre fotomodele/modele?hee hee

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Au incercat sa faca bani simplu, fara prea multa bataie de cap. De ce sa inveti, sa iti tocesti coatele prin facultate, sa iti faci nervi ca nu te anjeaza nimeni dupa terminarea studiilor? Mai bine profiti ca arati bine, ca traiesti intr-o tara unde aproape ca i se ridica statuie unei tipe care arata bine si se dezbraca cat mai mult. Iti pui sanatatea la bataie, iei o mimica a fetei inexpresiva si hopa-sus pe podium. Induri cativa ani, dupa care cu putin noroc te gaseste vreun columbeanu si gata.

12 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Este o meserie de scurta durata... ceea ce trebuie sa le faca pe aceste fete sa se gandeasca si sa faca si altceva in paralel (o facultate, un curs pentru o meserie de viitor)... Oricand poate apare o fata mult mai frumoasa si mai tanara care sa-i ia locul... timpul trece...
La noi fotomodele sau modele sunt considerate fitoase...si multe chiar sunt!
Cine crede ca va trai o viata din asa ceva... e naiva!

| Pho3nix a răspuns:

O parere buna happy

| Chuck a răspuns:

Craci lungi

| denisa0906 a răspuns:

Saracele sunt chiuite rau ...sunt sigure ca si ele ar vrea sa iasa intr-o duminica cu prietenii familia la un gratar seara da nuuuuu maine au sedinta fof.cum sa apara asa...cam atat despre fotomodele ipocrite:-si ce bine ca eu manc cand vreau:d

| alina_1192 a răspuns:

Pai nu cred ca au o meserie de viitor... dar pentru cele care fac si modeling si urmeaza si o facultate atunci e bine...pentru cele care nu fac si o facultate nu e prea bine... dar daca ele se simt in regula cu ceea ce fac atunci nu ar mai trebui judecate... cum le judeca multi...adica tu faci in viata ce vrei iar daca lor le place aceasta meserie ce ar fi in neregula cu asta? daca au ce sa arate de ce sa nu o faca? eu una poate as visa sa fiu un fotomodel dar eu nu suport sa mi se faca poze asa ca... si oricum vreau sa fac o facultate...am o parere buna despre unele fotomodele doar ca nu toate sunt prea stralucite... unele viseaza doar bani dar e viata lor.
Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunaaa devil tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca unii ofac si pentru bani dar si din pasiune, acum ati auzit de anorexie pai de ce nu pleaca din categoria fotomodele pentru caa sunt platite bin(simplu)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa fiwsadda din pakathe is prea mikutza de staturahee heeda mai cresk:X:X:X si in fine daca as devenii fotomodel sau model as face si o facultathe:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani.si sunt fotomodel.Cred ca sunt cea mai tanara din agentia la care sunt. Ca sa stiti si voi : nu sunt deloc fitoasa. Mananc cand vreau ( dar cat sa ma satur si fara prajeli ). Invat foarte bine la scoala. 2 medii de 9 una de 8 si restul de 10 ( banuiesc ca e bine ). Vreau sa am o slujba in viitor. Nu incerc sa fac bani fara bataie de cap. vreau sa fac o facultate...Nu ma dezbrac la sedinte.Nu stiu cine va spus ca fotomodelele se dezbraca la sedinte. Poate manechinelewinking. Si da, chiar e greu, dar am si timp liber. happy...

| CataRalu a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Stiu ca e tarziu dar sper sa mai putem lua legatura, am tot 14 ani si mi-as dori foarte mult sa devin fotomodel.Trimite-mi te rog un mesaj daca esti dispusa sa ma ajuti cu niste sfaturi!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost fotomodel si mi-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva extraordinar... e distractiv si placut e am fost fotomodel de la 14 ani asta nu m-a impiedicat sa am numai 10 pe linie in scoala si in liceu si sa facultate(...)se castiga foarte bine, si toata lumea se uita la tine ca la nu stiu ce.
Oricum daca tot esti slaba si ai un chip placut> da ce sa nu profiti nu vei fi frumos la infinit!