| PlayFreestyleFun a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul militar?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca-ti place armata si de asemenea iti place sa fii supus inca de la aceasta varsta, 24 de ore din 24, atunci acest liceu este foarte bun.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu se intra chiar greu, dar e aproape imposibil sa mai iesi dupa, trebuie sa lucrezi in armata undeva...

| byancaa13 a răspuns:

O parere buna.

| andreyutu23 a răspuns:

O parere foarte buna dar eu vreau sa devin medic.
Bafta! sa stii ca inscrierile se fac mai devreme deci vorbeste cu profesorii.
Daca iti place ar trebui sa te mandresti ca vrei sa ajungi acolo.

| LauraMihaella a răspuns:

Ceao eu ca fata am o parere foarte buna despre liceele militare.in mod normal aceste licee nu sunt niste licee obisnuite.sa-ti explic de ce.aceste liceuri sunt destinate in special baietilor dar se pot inscrie si fete. elevii sunt admisi in colegiu pe baza unor standarde specifice dupa o selectie riguroasa,pregatirea elevilor are ca finalitate admiterea in institutii militare de invatamant universitar si postliceal,in colegiu se asigura o educatie complexa-intelectuala,morala, fizica, estetica, civica, patriotica, realizata de profesori si cadre militare si nu in ultimul rand spaima tuturor elevilor regimul de internat.
pentru toate acestea iti recomand Colegiul Militar Liceal"Stefan cel Mare'' din Campulung Moldovenesc.
daca nu esti de acolo spune-mi de unde esti si o sa-ti recomand cel mai aproape liceu militar.

| Silv4N a răspuns:

Iti distruge adolescenta

| 3ug3n11 a răspuns:

Doar daca vrei ca la "Batranete" bani tinete de liceul militar.Dar daca vrei bani de pe acum NU TE DUCE!

| Daniela2134 a răspuns:

O parere foarte buna deoarece domeniul militar este de viitor.Ai ocazia sa inveti foarte multe acolo si sa te pregatesti pentru viata. Nu o sa regreti niciodata. Pe de alta parte, nu ai cum sa te uiti la TV sau pc deoarece este un program si majoritatea timpului o sa ti-o petreci la bibloteca, in camera si pe terenul de sport. BAFTA!