| Danet99 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul militar sau liceul de politie?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Este un liceu mult mai strict ca liceele obişnuite din fiecare judeţ.
Acolo ai un program fix şi multe sarcini de îndeplinit. Trezirea este la ora 6-7, îţi faci patul, raport, mic dejun şi aşa mai departe.
Stingerea este şi ea la o oră fixă. Dacă nu ai rezultate bune la şcoală nu obţii învoiri de weekend pentru a merge acasă. Însă acest regim este foarte benefic, învăţându-te să fii foarte ordonat şi răspunzător faţă de faptele tale. Are şi el două specialităţi, din câte ştiu, şi anume mate-info sau ştiinţe sociale. Admiterea este una destul de grea, în special proba fizică. Este un liceu foarte frumos de urmat, mai ales dacă eşti făcut pentru aşa ceva. Te va ajuta acest liceu dacă vrei să daci la una dintre Facultăţile Ministerului de Interne.
Baftă!

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

O părere bună dacă chiar îţi place asta. E mai mult de muncă dar după un timp se văd şi rezultatele.

Succes.

| CorneliaC a răspuns:

E foarte ok daca iti place.