| Karol1877 a întrebat:

Ce parere aveti despre oportunitatea de a lucra in domeniul juridic ( procuror sau judecator )? Dupa terminarea F.de Drept apoi INM-ul poti profesa fara nici o teama de esec in asigurarea locului de munca?
Dar de SNSPA sau de Facultatea de Studii Europene ce ziceti?
Dintre cele 3 care ar fi cea mai buna de urmat? Bises!

3 răspunsuri:
| Raniaa a răspuns:

Drept.
Eșecul există în orice domeniu, nici măcar un om nu este scutit de el. Admiterea la INM nu este tocmai ușoară, plus... mai nou cei 4 ani care urmează. Depinde de tine, de ceea ce îți dorești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raniaa):

Tocmai din 2021 sau 2022 sunt 4 ani la INM.

| George_Crisan_1980 a răspuns:

Eu zic, să te reprofilezi, și săi lași mască, cu joburile lor, că e păcat să judeci un om, și să-l bagi la pușcărie, bine depinde și de faptele lui, că dacă îs cu consecințe și traume sau viol, crime, și așa mai departe, nu zic că nu merită pedepsiți, până la urmă, ar trebui să existe și oameni de genu, dar să fie atenți și modul de judecată și să ție cont de circumstanțe!