| AlexaGabriela94 a întrebat:

Facultate de Jurnalism sau Drept? Si ce parere aveti si de facultatea de Relatii internationale si Studii Europene?

Răspuns Câştigător
| NastyCatii a răspuns:

Trebuie sa iei in considerara si partea financiara deoarece de exemplu daca alegi dreptul dupa ce termini facultatea ai de ales intre magistrat, avocat, notar, jurist, executor, mediator. pentru multe dintre ele ai nevoie de un birou ceea ce presupune o investitie bineinteles. si daca nu iti permiti stai cu licenta in buzunar... pe partea de relatii internationale si studii europene parere mea este ca dupa ce o termini nu stiu ce faci..adica fizic ce faci? cine te angajeaza si unde? dintre cele enumerate de tine cred ca jurnalismul ar fi cel mai ok din punctul de vedere al jobului pe care il poti obtine dupa ce ai terminat facultatea pentru ca la urma urmei la asta te rezuma...ce faci efectiv? ce stii sa faci? cine te angajeaza si unde?

2 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

In functie de inclinatiile pe care le ai iti alegi facultatea sau asa ar trebui. la fel de bine poti da cu banul.

| AlexaGabriela94 explică:

Da corect, si eu ma inclin spre Jurnalism mai mult..Insa, peste tot iti trebuie un dram de noroc..asa ca aleg ce imi place si sper sa fie alegerea buna! Multumesc de raspuns.