| le.cocaine a întrebat:

Ce parere aveti despre parcurgerea unei facultati de medicina?

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai sunt de parere ca acolo trebuie sa se duca doar cei care au menire, care sunt 100% buni la asta, nu oricine vrea sa se duca doar pentru bani/lauda etc.
Plus ca e mult de invatat iar persoana trebuie sa fie serioasa ca nu stie in ce se baga. E foarte greu!

| deeeeeebora a răspuns:

In ce clasa esti?

| andrei a răspuns:

E ceva minunat sa mergi la medicina si daca ai media destul e mare icnat sa intri eu tais propune sa mergi acolo... e minunat sa inveti cum sa ajunti oamnei si din anul 3 sau 4 parca faci si practicalove struck
Acum depide si ce fel faic adica sa fi doar medic de familie sau chirurg...

Bafta!

| Luke a răspuns:

Dupa parerea mea e o facultate interesanta dar si grea. Daca ai inclinatii spre asa ceva poti sa dai la medicinawinking big grinwinking

| Symona91 a răspuns:

Daca ai sange rece incat sa lucrezi pe cadavre, daca esti constiincioasa si poti sa inveti mult, daca ai rabdare sa termini ce ai inceput, pentru ca studiile nu le termini intr-un timp tocmai scurt, daca ai nervi de otel si dovedesti placere in timp ce lucrezi cu oamenii, daca principalul tau scop este acela de a-i ajuta, si nu in mod express de a castiga multi bani, si in principal: daca faci totul cu pasiune si daruire, pentru ca de aici deriva toate. vei fi unul dintre cei mai buni, si merita tot efortul! este una dintre cele mai nobile meserii, si daca iti place, mergi inaintewinking mult succes :*

| DDM a răspuns:

Ca sa parcurgi o facultate de medicina trebuie sa ai multa rabdare si sa fii pregatit sa inveti din greu. Trebuie sa iti placa sa lucrezi cu oamenii, sa fii dispus sa ii ajuti.