| GabiBucur1991 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul Matematica-Informatica intensiv informatica?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este o alegere buna, in perspectiva viitorului tau profesional!--- cu atat mai mult cu cat tintesti o formare profesionala in domeniul IT-ului.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E buna pentru pasionatii de informatica. Ajunge undeva la 6 ore de informatica pe saptamana la un moment dat.

| KodrutZ a răspuns:

Si ce parere ai vrea sa avem? Totul depinde de profesori, nu de cum se cheama profilul.

| AFR81 a răspuns:

Pentru mine acest profil este cumplit, cu siguranta nu as fi in stare sa il termin, insa daca esti pasionat si priceput in domeniu, atunci este o alegere foarte buna pentru viitorul tau.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca te pricepi la matematica si informatica e bun laughing.

| Silviu0101 a răspuns (pentru Sn4k3):

Asta e o aberatie. Matematica si informatica se invata abia dupa ce intri la liceu. Matematica o mai stii din 5-8 cat de cat si iti pot forma o idee dar informatica nu ai cum sa o stii decat daca nu ai facut liceu 5-8 pe aceasta specializare... Oricum, e un profil frumos si ti-l recomand indiferent de viitoarea ta meserie ( dar sa fie bun si liceul...). Spun asta deoarece te invata sa gandesti logic in viata si te ajuta indiferent ce doresti sa faci in viitor. De exemplu poti da si la medicina sau la drept dupa terminarea unui astfel de liceul pe profil, nu inseamna ca trebuie sa fi neaparat informtician. Nici vorba happy. Filo e un liceu inutil care iti dezvolta cultura generala ( teoretic ) si cam atat. Mate-info e de viitor happy. Gandeste ca unde termina mate-info, se duc la medicina sau drept si muncesc part-time in domeniul infotmaticii cu ce au invatat la liceu happy

| rolynight a răspuns:

Este un profil foarte greu, este cel mai solicitant, deoarece ai cele mai multe ore pe saptamana.Ai 4 ore de info pe saptamana in clasele 9-10 apoi 7 ore pe saptamana.Informatica nu este asa de usoara cum zic unii