| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre UBB-Cluj facultatea de chimie? Care dintre specializarile acestei facultati sunt cele mai bune si iti pot oferi un job dupa finalizarea ei? Ma intereseaza deoarece la anul, as vrea ca acesta sa fie un plan de back-up in caz de nu intru la facultatea dorita

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Biochimie te-as sfatui sa alegi.
Chimisti se cauta mult in Romania, in laboratoare, in fabrici, in multe domenii dar nu te astepta la salarii mari ca nu prea sunt, sa zicem 2500-3000 lei, poate mai cresc pana termini tu facultatea.

| MagicOneT a răspuns:

Orice facultate iti poate oferi un job dupa absolvire, depinde doar de tine. Incerca sa faci si ce-ti place si nu cred ca va fi greu sa-ti gasesti un job dupa.

| Lolol8888 a răspuns:

Nu mai bine mergi tu la muls vacile? sau la dat cu sapa?